1 2 aim

Artykuły

Kariera po służbie

Sprawdzeni w najtrudniejszych warunkach. Rekrut24. Ruszył serwis z ofertami pracy dla byłych mundurowych

21 kwietnia oficjalnie rozpoczęła działalność pierwsza w Polsce agencja rekrutacyjna, która swoje oferty kieruje wyłącznie do funkcjonariuszy opuszczających szeregi wojska, policji, straży pożarnej, granicznej, ochrony kolei, wywiadu i kontrwywiadu wojskowego, ABW i CBA.

Każdego roku ponad 10 tysięcy wysoko wykwalifikowanych mężczyzn i kobiet zdejmuje mundur. Posiadają oni deficytowe kompetencje, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w cywilu, jak umiejętność pracy zespołowej, odporność na stres czy zdolność szybkiego dostosowywania się do sytuacji. Odznaczają się także niebywałą dyscypliną, lojalnością i zdolnością realizowania wyznaczonych celów.

„Serwis Rekrut24 powstał, aby połączyć dwa światy – odchodzących ze służby ludzi, którzy niejednokrotne sprawdzili się w ekstremalnie wymagających sytuacjach i pracodawców, dla których ich unikalne kompetencje mogą być cennym aktywem w zasobach firmy. Nasi kandydacie są przygotowani do pracy w kraju i za granicą, na stałe lub na zlecenie. Mogą być członkami zespołu lub samodzielnymi managerami. Mamy dostęp do puli pracowników kontraktowych i tymczasowych. Zależnie od wymagań, zapewnimy wyjątkowych kandydatów, którzy spełnią ustalone parametry” – wyjaśnia Mariusz Kordowski, Dyrektor Generalny Rekrut24.

85 procent odchodzących ze służby chce być dalej aktywnymi zawodowo. Przy ponad 350 wykwalifikowanych zawodach w wojsku istnieje szeroki zakres prac, do których doskonale nadaje się były personel mundurowy: od kierowców przez IT, telekomunikację, logistykę, zarządzanie projektami, zarządzanie ludźmi,  catering, awionikę, inżynierię, budownictwo, zaopatrzenie, zasoby ludzkie i oczywiście bezpieczeństwo.

Na nowej drodze zawodowej i w wejściu na cywilny rynek pracy wspiera ich Rekrut24. Oferuje  dedykowane oferty pracy, wsparcie mentorów, opracowywany właśnie system dedykowanych szkoleń oraz przede wszystkim efektywny proces weryfikacji i selekcji najlepszych kandydatów na dane stanowisko. „Mundurowi potrzebują wsparcia po obejściu ze służby”, a „serwis Rekrut24 jest rozwiązaniem niezwykle potrzebnym i oczekiwanym na rynku pracy” – podkreślają zgodnie Katarzyna Koniecpolska – Wróblewska, była rzeczniczka Szefa ABW i gen. broni rez. Waldemar Skrzypczak – były Dowódca Wojsk Lądowych.

Kontakt

ul. Foksal 18 00-372 Warszawa

+48 502 424 099

Rekrutujemy umiejętności.
Łączymy pracodawców z byłymi żołnierzami i funkcjonariuszami.